Kniha návštev

Re:Re:Re:Rozhovor

Mily Filip, lebo tak sa pravdepodobne volate, posielam Vam aj takto otazky na Vase svedomie: Je podla Vas ferove, ze takymto sposobom hanite pracu ludi? Ze hanite pracu tych, ktori po nociach pisu knihy? A ze ich pisu nie pre zisky, ale pre radost a aby pretavili talenty od Jezisa Krista? Viete, dokonale nie je nic. Kazdy pise svojim vlastnym stylom. Niekomu sa mozem pacit, niekomu nie. Ale to, ze sa mi nieco nepaci, to mi nedava dovod hanit meno toho kreativca, co to vytvoril. A hanit jeho tvorbu, snahu a podobne. Takze otazka na svedomie, ci Vam neprekaza takto desktruktivne posobit. Dakujem. PS: Viete, nepaci sa mi ze Hugo na 100 stran v Bedaroch opisoval prechod kanalom, nepacilo sa mi, ze Dostojevsky dal do Zlocinu a trestu opis vrazdy uzernicky. Ale aj keby zili, nikdy by som im to nenapisal. Diela ludi si treba Vazit. Rovnako ako Bozie. Lebo aj v tych ludskych je cast Bozej pritomnosti. Viem, ze neodpoviete. Ale citatel sam vidi, ze Vas utok bolo nieco nechutne podle a nekonstruktivne. Destrukcne. Skoda, ale odpustam Vam.

Pridať nový príspevok

Spovede Toronta Naru